Sunday, December 19, 2004

خوردنی های رژیم - 1

رژیم به معنی چگونه خوردن و چگونه نخوردن است.
اگر شد، در پست های این روز هابه خوردنی های رژیماشاره می کنم.
کاهو
ترکیبات شیمیایی کاهو
آب - پروتئین - مواد قندی - کلسییم - آهن - ید -فسفر -پتاسیم - منیزیم - ویتامینهای ( آ - A ) (ب-B) (ث-C) و E - و K -چربی -ازته
بطور متوسط هر28 گرم کاهو 3 کالری دارد. هرچه برگهای کاهو سبزتر باشد ویتامین و کلروفیل بیشتر دارد .کاهوی پخته هضمش راحتتر و خاصیت غذایی بیشتری دارد.

خواص دارویی - غذایی
طبیعت کاهو سرد و خنک میباشد
کاهو صد یبوست و خشکی مراج است.
اگر با سرکه خورده شود اشتها را زیاد میکند.
اگر با عصاره هویج خورده شود خاصیت آن ریاد میشود.
برای سر درد - زکام و درد سینه مفید میباشد.
در درمان کم خونی موثر است.
برای تقویت بینایی توصیه شده است.
به دلیل داشتن لاکتوسین خاصیت آرام کنندگی دارد و سستی را از انسان دور میکند.
اگر قبل از خواب کاهو بخورید از خواب آرامتری برخوردار خواهید بود.
در معالجه یرقان - انسداد مجاری طحال و کبد -صفرا موثر میباشد.
کاهو پوست صورت را با طراوت کرده و باعث سرخی گونه ها میگردد.
اگر بصورت ناشتا میل شود موی سر را به رنگ سیاه زیبایی در میآورد .
در زمان رژیم لاغری توصیه میشود قبل از شروع غذا یک ظرف پر سالاد کاهو بخورند . کاهو به دلیل حجم زیادی که در معده اشغال میکند باعث میشود تا میل کمتری به غذا داشته باشند.

تذکر
زیاده روی و افراط در مصرف کاهو برای افراد مبتلا به سل و تنگی نفس مضر میباشد.
زیاده روی و افراط در مصرف آنباعث ایجاد فراموشی - نفخ روده ها - ضعف بینایی و سستی در بدن میشود.(برای درمان این امراض میتوان از نعناع استفاده نمود.)

پرتقال میوه ی معجزه گر
پرتقال سرشاراز ویتامین های B - C ودارای آهن، آهک، کلسیم، فسفر، منیزیم، سدیم، و مس می باشد. ویتامین A درپرتقال ناپدید است، ولی دراین میوه کاروتن وجود دارد و چنانچه می دانید کارتون ماده ای زرد رنگ است که البته آن را در هویج کشف کرده اند و بعضی از میوه های دیگر هم این ماده را دارند.
توصیه می شود که به بچه های خرد سال شیر خوار هر روز آب پرتقال بدهیم باین ترتیب که در شیر و یا غذای آن ها یک تا سه قاشق کوچک قهوه خوری آب پرتقال اضافه کنیم تا آن ها در مقابل کمبود ویتامین ث بیمه شوند و از ابتلای آن ها به بیماری اسکوربوت و راشیتیسم جلوگیری کند،همچنین برای معالجه ی زکام و گریپ آب یک عدد پرتقال را بگیرید و درفنجانی با دو حبه قند و قدری آب جوش مخلوط کنید وآن را شب موقع خواب بنوشید.
برای معالجه ی چاقی و گرفتن رژیم لاغری، یک عدد پرتقال و سه لیمو را به برش های نازکی ببرید وآن را مدت ده دقیقه در نیم لیتر آب بجوشانید، بعد دو قاشق سوپخوری عسل را به آن اضافه کنید و دوباره پنج دقیقه بجوشانید بعد آن را صاف کنید و بگذارید سرد شود و هرروز سه گیلاس ازآن را بخورید.
پاستوریزه کردن یعنی چه؟روزی عده ای از تاجران نزد پاستور آمدند و از او پرسیدند که چرا برخی از محصولات مایع ترش می شوند، پاستور تحقیق در این زمینه را آغاز کرد و ما ه ها قطرات محلول را با میکروسکوپ مشاهده کرد، او کشف کرد که باکتری های بسیار کوچکی یا به عبارت دیگر موجودات زنده ی گیاهی تک سلولی بسیار ریزی موجب ترش شدن محلول می شوند. وی سپس دریافت که هرگاه محلول را به مدت 20تا 30 دقیقه در درجه حرارت 78 درجه ی سانتی گراد حرارت دهد، باکتری ها ی موجود در آن می میرند. در این درجه حرارت البته محلول به جوش می آید و لذا طعم آن نیز تغییر نمی کند. بعد ها او از این روش برای جلوگیری از ترش شدن نیز استفاده کرد. امروزه شیری را که به این ترتیب از ترش شدنش جلوگیری می شود شیرپاستوریزه می نامند.